Michi leo Bacsis isi apara imaginea la cotidianul Le Monde
0"D-lui redacteor-chef deo leo quotidian Leo Mon, Jeo mapel monsieur leo secretar jeneral de la Guvernmant roumain, Serban Mihailesco. Com Eugene Ionesco ou Mirsea Eliade. Bai frate, uite care e
"D-lui redacteor-chef deo leo quotidian Leo Mon, Jeo mapel monsieur leo secretar jeneral de la Guvernmant roumain, Serban Mihailesco. Com Eugene Ionesco ou Mirsea Eliade. Bai frate, uite care e problema. Un baiat a lu' matale, unu', chi est rumen, adica de pe la noi de p-aicea, a scris despre mandea niste informatii care, pardone moa, e calomnii. S-o luam methodique: An. Cum si-a permis le neyca-nymeni ala, care nu cunoaste realitatile romanesti sa ma faca, adica sa ma polecreasca Michi leo Bacsis? Asta e o chestie insultatoare care je ne suport pas. Jeo suis anchiete. Pai adica jeo ma pretez la bacsis?! Je, Serban Mihailesco, m-a polecrit baietii Michi Spaga, ceea ce e cu totu' altceva. Va informez pe aceasta cale ca la noi, dan Rumani, ministri ia comisioane de milioane de parai americaines, nu se preteaza la bacsis. Poate ca la voi, a la France, demnitarii care conduce statu' face asa ceva. Cum a mancat amaratu' de Sirac niste mese moca, de nu facea nici 50 mii dolari cu tot cu sampania, icrele negre mucegaite si branza de homar. Deo. L'enidividu care a scris articolu' si-a permis sa bage in text ca io sunt contr leo democrasi. Ca cica le-am zis la liberali si la democratii lu' Basescu sa faca ciocu' mic si d-aia. Protestez! Va tranzmit ca citatu' exactement era "Leo cioc petit et jeu de glezne". Daca aplicam logica care este de la Decart vedem ca asta inseamna ca aia care a dus tara de rapa, ca a practicat dumpingu' la comisioane, are dreptu' sa joace din glezne. Ceea ce pe vremea lu' Le fusille, adica a lu' Impuscatu' cum zicem noi, n-avea voie sa faca. Deci, e democratie. Troa. Musiu, io stiu ca la France e leur papa, adica tata lor, la democratizm. Ca in tara lu' Robespier, Bartez si Zidan se respecta l'homme politique si imaginea lui de VIP. De aceea, va pun in vedere sa publicati acest droit de la replique, cum qar zice Puiutu Pascu. Ca altfel, ma duc sa ma plang la Strasburg, la judecatorii aia de le da casele inapoi la ai nostri. Viv la Frans! Viv lamitie franco-rumain!"























































