"Guvernul Romaniei, caut sediu. Plata - dupa buget. Rog seriozitate maxima"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Palatul Victoria, la ceas tarziu de noapte. Mult dupa sedinta de guvern, putin dupa Tuca. Dezbateri incinse, fete obosite, stomacuri hiperacidice, firme de cattering, lapte si cornuri... Nastase:

Palatul Victoria, la ceas tarziu de noapte. Mult dupa sedinta de guvern, putin dupa Tuca. Dezbateri incinse, fete obosite, stomacuri hiperacidice, firme de cattering, lapte si cornuri... Nastase: Chestiunea este de importanta capitala, rog seriozitate maxima. Cozmanca: Pe mine ma scuzati. Ies o taruca pan-afara... Miki: Da' ce-ai, bre nea Tavi? Cozmanca: De la laptele asta batut... Am bagat trei. Una dupa alta... Nastase: Chestiunea ridicata de dl. Cozmanca este de importanta maxima. Bunaoara, noul sediu trebuie sa posede toalete spatioase, altfel... E fundamental. Ce ziceti de un imobil pe Calea Victoriei? Miki: Sefu', nu merge. Alea e toate muzee. Pa unele le-a facut astia cazino. Nastase: Dupa stiinta mea, a ramas o vila neocupata la Sosea. E mare, inconjurata de copaci multiseculari... Miki: A, aia e marfa, sefu'. Ce gratare am trage acolo! Un mic, o fleica... Da' nu merge. Ca cica a dat-o astia la Partidu' Bunastarii Regele si Republica si aia a facut-o Cafe Infernet dintr-ala... E mici intreprinzatori, sefu'. Nastase: Bon. Da' ce-aveti cu imobilul acela postmodern de pe strada... Miki: Pssst. Ala-i a lu' matale, sefu! Cozmanca: Am pierdut ceva? Dom'le, am tras de ele de le-am rupt. Miki: Ce-i, bre nea Tavi? Cozmanca: Lanturile astea de la veceu. Au ramas de pe vremea lu' nea Nicu Vacaroiu, ar trebui casate... Nastase: Iata o alta chestiune de importanta maxima. Deci ramanem la Biblioteca Nationala? Miki: Pssst. Nu merge, sefu'. A venit la mine niste baieti adevarati. Care sare cu banu'. Cica vrea sa faca acolo birouri la firmele lor. De ce sa ne punem noi contra la intreprinzatori? Vine alegerile, sefu', mai doi ani... Nastase: Bine si atunci care-i solutia? Cozmanca: Daca-mi permiteti, o rezolv io. Bagam un anunt la ziar : "Guvernu' Romaniei, caut sediu. Plata - dupa buget. Rog seriozitate maxima". Eventual, il dam si la Mof, partea trei. Ne bagam?

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite