Guvernul Isărescu, cel mai apreciat de români

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cel mai apreciat guvern de după revoluţie a fost cel condus de Mugur Isărescu, relevă un sondaj realizat de BCS, dat ieri publicităţii. Întrebaţi ce notă de la 1 la 10 ar da guvernelor

Cel mai apreciat guvern de după revoluţie a fost cel condus de Mugur Isărescu, relevă un sondaj realizat de BCS, dat ieri publicităţii. Întrebaţi ce notă de la 1 la 10 ar da guvernelor postdecembriste, repondenţii au acordat cea mai mare notă guvernului Isărescu, 6,26, apoi guvernului Stolojan - 5,70. Guvernul Adrian Năstase a primit nota 43, guvernul Petre Roman - 5,37, iar actualul executiv, condus de Tăriceanu, a fost cotat cu 5,04. Sub nota cinci au primit guvernele conduse de Radu Vasile (4,54), şi Victor Ciorbea (4,35). Sondajul mai arată că PNG a ajuns pe locul trei în topul partidelor, cu 11,7%, în urma PSD - 18% şi PD - 42,9 la sută.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite