Guşă: Băsescu "era cea mai grasă scroafă din coteţ"
0Preşedintele PIN, Cozmin Guşă, a declarat, ieri, la Bistriţa, că nu regretă susţinerea pe care i-a acordat-o lui Traian Băsescu la alegerile prezidenţiale din 2004, întrucât, după cum se
Preşedintele PIN, Cozmin Guşă, a declarat, ieri, la Bistriţa, că nu regretă susţinerea pe care i-a acordat-o lui Traian Băsescu la alegerile prezidenţiale din 2004, întrucât, după cum se spune prin părţile acelea, "era cea mai grasă scroafă din coteţ". Guşă l-a prezentat pe Adrian Năstase în antiteză cu şeful statului, în opinia sa fostul lider al PSD putând genera "mari probleme României" dacă ajungea la Cotroceni "cu camarila sa". "Tot acest sistem pe care începem să-l vedem astăzi şi care ţinea de el, de familia Năstase, nu era PSD sau guvernarea PSD, era familia Năstase, şi camarila lui s-ar fi triplat ca forţă şi ca întindere. Năstase era foarte periculos", a spus Cozmin Guşă.























































