Fiii lui Saddam - asasinati pentru a nu demonstra ca Irakul n-a avut arme de distrugere in masa
0Fiii lui Saddam Hussein au fost asasinati pentru a nu putea demonstra, intr-un eventual proces, faptul ca Irakul nu detinea arme de distrugere in masa, afirma cotidianul oficial sirian "As-Saoura", in
Fiii lui Saddam Hussein au fost asasinati pentru a nu putea demonstra, intr-un eventual proces, faptul ca Irakul nu detinea arme de distrugere in masa, afirma cotidianul oficial sirian "As-Saoura", in editia sa de sambata. "Asasinatele din Irak vizeaza ascunderea adevarului, in special in ceea ce priveste armele de distrugere in masa, impiedicand judecarea responsabililor fostului regim irakian, care ar fi putut spune adevarul", scrie ziarul. "Declaratiile facute de oficialii americani pentru a justifica asasinatele si difuzarea imaginilor video si a fotografiilor cadavrelor fiilor lui Saddam Hussein demonstreaza faptul ca administratia americana si-a pierdut credibilitatea in fata opiniei publice din Irak", adauga "As-Saoura", apreciind ca razboiul din Irak va dura mai multi ani.























































