Celularul lui Vantu s-a accidentat prin Africa
0Duminica trecuta, Serviciul de Interceptari Ilegale a trecut prin emotii uriase, la tensiunea meciurilor de la Mondiale adaugandu-se zvonul ca yachtul lui Sorin Ovidiu Vantu a fost scufundat ba de un
Duminica trecuta, Serviciul de Interceptari Ilegale a trecut prin emotii uriase, la tensiunea meciurilor de la Mondiale adaugandu-se zvonul ca yachtul lui Sorin Ovidiu Vantu a fost scufundat ba de un torpilor ucrainean, ba de un satelit rusesc de spionaj, prabusit peste Delta Dunarii. Baietii s-au pus pe treaba, au monitorizat telefonul mobil al parintelui FNI ca sa-l localizeze, dar, in lipsa agentului Limba (care si-a luat un binemeritat concediu), nu au facut mare branza. Buclucasul celular descria traiectorii bizare pe harta electronica a lumii... Agentul Blandu': Ba, vere, nu mai pricep nimic... I-ote-l, ajunse tocma' pe deasupra la Mediterana... Agentul Cercel: Nooo, n-are cum! Ia vezi, casca bine ochii. Agentul Blandu': Pa' i-am cascat, ba vere. I-ote-l, acu' ajunse la golfu' ala... Agentul Cercel: Deci, casca ochii, ca stii ca nu le ai p-astea cu tehnica de varf. Tot la abac ai ramas. Da? Bene... Agentul Blandu': Ba, fii atent ca asta vrea s-o tunda din tara. Ce cauta el pe deasupra la desertu' Sahara? Agentul Cercel: Deci, nu ma stresa, ca am treaba. Vezi ca ma chinui cu mesaju' asta criptat de la agentu' nostru din Constanta, si tu ma freci la cap cu prostii... Casca bine ochii! Agentul Blandu': Pa' bine, ba, vere, si nu spui nimica? Daca trimise de la Constanta ceva, poate are legatura cu Vantu... Agentul Cercel: N-are legatura cu nimic. Fir-ar! Cu nimic! E o porcarie... Agentul Blandu': Ba tata, asta vrea sa fuga in Antarctica! Agentul Cercel: Ce Antarctica ma, daca e-n Delta? Ia sa vad... Da ma, ai dreptate. Suna-l! Agentul Blandu': In Zimbabwe? Ba, schimbara astia numerele la telefoane. Ce prefix are? Aha... Suna... I-ote, ba, mi-a respins... Agentul Cercel: Mai incearca... Agentul Blandu': Ssst! Cre' ca acu' raspunde... A-loooo? Voce tabagica (din receptor): Da, va rog? Ce se-ntampla? Care e problema? Dom'le, ia lasati-ma-n pace, ca iar scrie astia da la presa ca devalizez bugetu' la Senat pa la buticurile din strainatate. Pentru cunostinta dumneavoastra, nigerienii astia n-are buticuri, ca e musulmani si n-are voie alcool. Ca sa nu mai zic da africanii da sud... Parerea mea!























































