Bucureşti: Se eliberează stâlpii de cabluri

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cablurile electrice şi cele de comunicaţii neetichetate, rupte sau abandonate pe stâlpii din Capitală vor fi dezafectate începând de astazi.

Acţiunea se desfăşoară în zona bulevardelor Decebal, Burebista, Unirii, Piaţa Alba Iulia şi Piaţa Unirii. În aceste zone, cablurile de comunicatii de pe stâlpi au fost înlocuite cu retele subterane în cadrul proiectului Net City.

Consiliul General al Municipiului Bucureşti a aprobat, anul trecut, două hotarâri prin care cabliştii sunt obligaţi să-şi monteze cablurile în subteran. Firmele d care nu vor trece la îngroparea cablurilor riscă amenzi de până la 5.000 lei şi desfiinţarea reţelei.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite