Adolescent ucis de doi consateni care i-au infipt o surubelnita in cap
0Un adolescent de 16 ani a murit dupa ce doi consateni l-ar fi batut cu o scandura din gard si i-ar fi infipt o surubelnita in cap, in fata discotecii din comuna bacauana Bogdanesti, in noaptea de
Un adolescent de 16 ani a murit dupa ce doi consateni l-ar fi batut cu o scandura din gard si i-ar fi infipt o surubelnita in cap, in fata discotecii din comuna bacauana Bogdanesti, in noaptea de sambata spre duminica. Potrivit politistilor, Cristinel Geaboc (16 ani) s-a dus, in noaptea de sambata, la discoteca, impreuna cu cativa prieteni. Pentru ca a depasit masura la bautura, i s-a facut rau si a iesit sa ia aer si sa se spele la un izvor din apropiere. "Era acolo si cei doi au tabarat pe el cu o scandura din gardul de langa drum. L-au batut ca au crezut ca el il lovise pe un nepot de-al lor si voiau sa se razbune, dar l-au confundat, de fapt, deoarece Cristinel era nevinovat. Dupa ce a cazut, i-au infipt si o surubelnita in cap, iar apoi au fugit. Pana a venit Salvarea, baiatul a murit", a declarat Sebastian Melu, unchiul victimei. Fratii Gheorghita (24 ani) si Ciprian (27 ani) Stanciu au fugit pe camp, insa au iesit in lumina farurilor unei masini de jandarmi, care patrula prin zona, astfel ca au fost retinuti. Cei doi sunt recidivisti, fiind, de curand, eliberati din penitenciar, unde au fost inchisi pentru talharie, in prezent fiind cercetati pentru omor, a informat IPJ Bacau.























































