1,3 kilograme de bijuterii din aur, confiscate la Giurgiu
0Două românce au încercat să intre în ţară, ieri, prin Vama Giurgiu, cu 1,3 kilograme de bijuterii din aur nedeclarate, în valoare de 755 milioane de lei vechi. Întorcându-se din Turcia cu un
Două românce au încercat să intre în ţară, ieri, prin Vama Giurgiu, cu 1,3 kilograme de bijuterii din aur nedeclarate, în valoare de 755 milioane de lei vechi.
Întorcându-se din Turcia cu un autocar, cele două persoane ţineau bijuteriile ascunse pe corp şi în bagaje, învelite în staniol. Bijuteriile au fost confiscate, iar cele două turiste, domiciliate în judeţul Vâlcea, au primit amenzi de câte 30 milioane de lei vechi.























































