Un bolnav a evadat din Spitalul de Psihiatrie Stei, Bihor

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un bolnav psihic considerat periculos a evadat, joi seara, din Spitalul de Psihiatrie Stei, din judetul Bihor, unde fusese internat pana acum de 18 ori, el fiind cautat de politisti. Bolnavul, care

Un bolnav psihic considerat periculos a evadat, joi seara, din Spitalul de Psihiatrie Stei, din judetul Bihor, unde fusese internat pana acum de 18 ori, el fiind cautat de politisti. Bolnavul, care are schizofrenie paranoida, internat de 18 ori in unitati sanitare de psihiatrie, se afla in curtea spitalului si a sarit gardul. Personalul spitalului spune ca nimic din comportamentul barbatului nu parea sa anunte evadarea acestuia. Directorul spitalului, dr. Carmen Ghilea, a declarat ca, in momentul in care a evadat bolnavul, un singur paznic pazea 70 de bolnavi, neputand fi atent la toti in acelasi timp.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite