Soldat american capturat de insurgenţii din Afghanistan

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Insurgenţii din Afghanistan au capturat un soldat american, a declarat armata americană, astăzi, odată cu demararea unei operaţiuni importante a puşcaşilor marini americani, cu participarea a câtorva soldaţi afghani, în regiunea Helmand.

Potrivit cotidianului britanic The Guardian, oficialii americani au anunţat dispariţia soldatului şi, totodată, au declarat că se vor folosi de toate resursele pentru a-l găsi.

Căpitanul Elizabeth Mathias a anunţat că soldatul a fost dat dispărut de marţi, fără a furniza informaţii suplimentare, informează Washington Post.

"Folosim toate resursele de care dispunem să-l găsim şi să-l aducem înapoi nevătămat", a declarat Mathias.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite