Soldat american capturat de insurgenţii din Afghanistan
0Insurgenţii din Afghanistan au capturat un soldat american, a declarat armata americană, astăzi, odată cu demararea unei operaţiuni importante a puşcaşilor marini americani, cu participarea a câtorva soldaţi afghani, în regiunea Helmand.
Potrivit cotidianului britanic The Guardian, oficialii americani au anunţat dispariţia soldatului şi, totodată, au declarat că se vor folosi de toate resursele pentru a-l găsi.
Căpitanul Elizabeth Mathias a anunţat că soldatul a fost dat dispărut de marţi, fără a furniza informaţii suplimentare, informează Washington Post.
"Folosim toate resursele de care dispunem să-l găsim şi să-l aducem înapoi nevătămat", a declarat Mathias.























































