Barack Obama: "Am cel mai bun loc de muncă din lume"
0Preşedintele american, Barack Obama, a declarat joi că ocupă "cel mai bun loc de muncă din lume", cota sa de popularitate fiind onorabilă, în opinia sa, date fiind dificultăţile cu care guvernul său s-a confruntat în cele 17 luni de când se află la putere, relatează AFP.
"Este cel mai bun loc de muncă din lume. Este un privilegiu extraordinar să te trezeşti în fiecare dimineaţă şi să ştii că ai ocazia să te afli în slujba americanilor, făcând în aşa fel încât viaţa lor să fie un pic mai bună. Sau poate cea a generaţiei următoare", a declarat Obama pentru CNN.
"Având în vederere prin tot ce am trecut, sondajele mele nu sunt prea rele", a declarat Obama, întrebat despre nivelul popularităţii de care se bucură, mai mic de 50 de procente, sub nivelurile înregistrate la începutul preşedinţiei sale, în ianuarie 2009.























































