Ford negociază cu Volvo Cars

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Ford a intrat în negocieri avansate cu potenţiali cumpărători ai diviziei Volvo Cars, potrivit unui mesaj adresat, astăzi, angajaţilor companiei suedeze, care înregistrează pierderi, transmite Reuters, preluat de Antena 3.

Grupul Ford a înregistrat cea mai mare scădere a vânzărilor de maşini americane din ultimii 27 de ani. Astfel, grupul ia în calcul vânzarea Volvo Cars. Ford a vândut deja brandurile premium Aston Martin, Jaguar şi Land Rover.

"Am avut întâlniri cu mai multe părţi interesate de Volvo Cars şi suntem încântaţi de numărul şi calitatea acestora", a declarat John Gardiner, director pentru comunicaţii strategice al Ford în Europa.

După întâlnirile preliminare, pentru determinarea nivelului de interes, au început discuţii detaliate referitoare la viitorul Volvo Cars.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite