Trei zile de dans în stradă şi muzică live în cartierul Obor din Bucureşti
0
În weekendul 31 iulie-2 august, în fiecare zi, în cartierul Obor din Capitală se desfăşoară evenimentul „OborContemporan“: un spectacol de dans în stradă şi un concert live Aida şi Noi.
Asociaţia Delazero organizează, în weekendul 31 iulie - 2 august, în fiecare zi, de la ora 19.00, evenimentul cultural „OborContemporan“, un spectacol de dans şi muzică în aer liber, în trei locuri diferite din cartierul Obor din Bucureşti: Şcoala Ferdinand I, Veranda Mall şi Hashtag Pub.
Tinerii organizatori îşi doresc să deschidă o perspectivă culturală într-o zonă preponderent comercială şi astfel să schimbe rutina cartierului printr-un performance artistic în stradă şi un concert live Aida şi Noi.
Aida şi Noi sunt o formaţie care îmbină muzica jazz, indie-pop, balkan, gypsy, drum'n'bass şi folk şi care cântă în română, engleză, italiană, sârbă, franceză, spaniolă.
Programul evenimentului este următorul:

• Vineri, 31 iulie, ora 19.00, la Şcoala Ferdinand I (Bd. Gării Obor 16)
• Sâmbătă, 1 august, ora 19.00, în faţa Veranda Mall (Str. Ziduri Moşi 23)
• Duminică, 2 august, ora 19.00, la Hashtag Pub (Sos. Mihai Bravu 32)
După aceste trei zile, luni, 3 august, tot de la ora 19.00, experimentul cultural de la Obor se mută la Centrul Naţional al Dansului Bucureşti.
Mai multe detalii pot fi găsite pe pagina de Facebook a evenimentului.
Accesul la evenimente este gratuit, iar participarea se face cu respectarea normelor de distanţare şi igienă impuse de autorităţi.