Mitulescu, premiat la Valladolid
0Filmele "Cum mi-am petrecut sfârşitul lumii" de Cătălin Mitulescu, în secţiunea Punto de Encuentro (Punct de Întâlnire), şi "Optimişti" de Goran Paskaljevic, în secţiunea oficială, au
Filmele "Cum mi-am petrecut sfârşitul lumii" de Cătălin Mitulescu, în secţiunea Punto de Encuentro (Punct de Întâlnire), şi "Optimişti" de Goran Paskaljevic, în secţiunea oficială, au obţinut premiul tineretului la Festivalul de la Valladolid. Filmul lui Mitulescu s-a numărat printre cele 11 lungmetraje din secţiunea Punct de Întâlnire a ediţiei de anul acesta, ce a avut loc între 20 şi 28 octombrie. (D.B.)























































