Viorel Hizo: „Ne-am specializat în Cupă“

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Viorel Hizo: „Ne-am specializat în Cupă“
Viorel Hizo: „Ne-am specializat în Cupă“

Rapid a trecut în 16-mile Cupei României de FC Bihor, scor 2-0. Pentru giuleşteni au marcat Lazăr (36) şi Spadacio (38).

Nicolae Manea şi Viorel Hizo spun că vor să joace finala competiţiei. „După cele două goluri, Rapid a fost echipa matură, n-a mai forţat. Pentru noi era importantă calificarea.

Orice e posibil mai departe, nu avem favoriţi pentru optimile competiţiei. Orice joc, din acest moment încolo, va fi greu. Avem multe cupe câştigate, trebuie să ne batem să ajungem în finală“, a spus după meciul de la Bihor directorul tehnic al Rapidului, Nae Manea.

„Dulăul“ e mulţumit

„Am forţat doar cât a fost nevoie pentru a ne califica. Se pare că suntem una dintre specialistele Cupei“, a spus şi antrenorul giuleştenilor, Viorel Hizo. „Dulăul“ a folosit echipa de bază la Oradea: Marinescu - Helder, Mardare, Iencsi, Bozovici - Matici, Lazăr (76 Ivelja) - Grigorie, Spadacio, Herea (74 Buga) – Ionita (64 JP Pinto).

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite