VIDEO Steliştii îşi dau palme: Hamza, debut fulminant la Ludogoreţ. De câte minute a avut nevoie ca să dea gol

0

Adversara campioanei României din play-off-ul Ligii Campionilor a cucerit Supercupa de o manieră categorică. Bulgarii îşi freacă mâinile de bucurie după ce atacantul pe care le-au „furat“ Stelei s-a integrat perfect în jocul echipei.

Ludogoreţ are un început haotic de sezon ce aminteşte de vremurile în care Gigi Becali schimba antrenorii la fel ca pe şosetele. Instabilitatea de pe banca tehnică nu pare însă să afecteze rezultatele. Cel puţin, nu deocamdată.

Ajunsă pe locul 3 în campionat, la trei puncte de liderul ŢSKA Sofia, Ludogoreţ a sărbătorit, miercuri seara, câştigarea celei de a doua Supercupa din istoria clubului.

Campioana Bulgariei a fost condusă la pauză cu 1-0, însă a avut o a doua repriză excelentă (Botev Plovdiv a rămas în 10 oameni din minutul 45) în care a înscris de trei ori, prin Misidjan (53), Marcelinho (85) şi Hamza (90+2).

Tunisianul a intrat pe teren cu 20 de minute înainte de final şi a avut parte de un debut reuşit la Ludogoreţ la care Moţi a fost titular.