VIDEO Meci de baraj "nebun" în Anglia: Swindon - Sheffield United, scor 5-5!

0
Jucătorii lui Swindon, celebrând victoria cu Swindon la general FOTO Sky Sports

O partidă de promovare în Championship, a doua liga engleză, s-a încheiat cu un scor ireal: 5-5. Fanii au invadat terenul, dar Swindon mai are de jucat un meci.

13.000 de fani ai lui Swindon au sărbătorit pe teren un pas mare făcut spre promovarea în liga a doua engleză, în dauna lui Sheffield United. Echipa lor câştigase cu 2-1 meciul tur şi juca pe teren propriu având prima şansă la accederea în barajul pentru Championship.

Swindon a pornit ca din tun şi conducea cu 3-0 după doar 18 minute. Sheffield United a revenit cu două goluri pe tabelă, ducând scorul pauzei la 3-2. În repriza a doua a continuat avalanşa de goluri, iar meciul s-a încheiat cu un scor puţin obişnuit, 5-5

Swindon Town s-a calificat în barajul de promovare în Championship, partidă în care va întâlni formaţia Preston. .

Spectatorii de pe County Garden din Swindon au intrat pe teren pentru a sărbători victoria la general în faţa lui Sheffield United.