VIDEO Gol marcat de Bogdan Stancu în Turcia. "Motanul" e la al doilea gol în trei etape

0

Bogdan Stancu a marcat al doilea gol al echipei sale în meciul Eskişehir - Genclerbirligi, scor 0-2. La oaspeţi a jucat şi fostul vasluian Liviu Antal.

Bogdan Stancu are un început favorabil de sezon, cu două goluri marcate în două etape consecutive. Genclerbiriligi a câştigat cu 2-0 în deplasarea de la Eskişehir, iar "Motanul" a marcat golul doi în minutul 86.

La Gencerbirligi a evoluat şi Liviu Antal, până în minutul 80. Echipa celor doi români are 4 puncte după 3 etape, înregistrând o victorie, un egal şi o înfrângere.

Bogdan Stancu evoluează cu numărul 10 la Gencler, iar evoluţiile sale îl pot transforma în atacantul naţionalei pentru meciul cu Ungaria, în condiţiile în care Ciprian Marica este accidentat.