VIDEO Execuţie de top la ultima minge! Cum a îngenuncheat-o Bianca Andreescu pe Caroline Wozniacki la Auckland

0
Bianca Andreescu

Bianca Andreescu este în sferturile de finală ale turneului de la Auckland, după ce a furnizat o mare surprinză, elimininând-o pe Caroline Wozniacki.

Bianca Andreescu, o canadiancă cu părinţi români, locul 152 WTA, a eliminat-o din competiţie pe Caroline wozniacki, locul 3 mondial. Bianca, în vârstă de 18 ani, a câştigat cu 6-4, 6-4, într-o partidă care a durat două ore şi 13 minute.

Bianca a fost condusă cu 2-1 în primul set şi cu 3/2 şi 4-3 în setul al doilea, dar a revenit de fiecare dată spectaculos şi a terminat învingătoare.

FOTO Revelaţia începutului de an s-a apucat de tenis la Piteşti şi e mare fan Simona Halep şi Roger Federer