TENIS: Alexandra Dulgheru a fost învinsă în finala de la Saint Malo

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
TENIS: Alexandra Dulgheru a fost învinsă în finala de la Saint Malo
TENIS: Alexandra Dulgheru a fost învinsă în finala de la Saint Malo

Jucătoarea română de tenis Alexandra Dulgheru a fost învinsă în două seturi, cu 6-4, 6-3, de spaniola Arantxa Parra-Santonja, în finala turneului ITF de la Saint Malo (Franţa), dotat cu premii în valoare de 100.000 dolari.

Dulgheru (30 ani), cap de serie numărul 3, a primit 110 puncte WTA în urma participării la acestă competiţie şi a urcat trei locuri în ierarhia tenisului feminin. Ea se află în acest moment pe cea de-a 57-a poziţie a clasamentului WTA, cu 1.091 pct, fiind depăşită, dintre reprezentantele ţării noastre, doar de Sorana Cîrstea, ocupanta locului 28, cu 1.792 pct.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite