Stoica: "Galamaz cred că va pleca de la Urziceni la vară"
0Mihai Stoica, managerul general al Unirii Urziceni, a declarat că George Galamaz, căpitanul echipei ialomiţene, este foarte aproape de un transfer.
Stoica a afirmat că Galamaz nu va ajunge nici la FC Vaslui, cum s-a vehiculat, dar nici la Kuban Krasnodar, unde antrenează Dan Petrescu. "Deja este în atenţia unor cluburi care ne-au contactat şi după trei ani jumate cred că va face pasul către un alt club. Eu sper să fie un club mult mai puternic decât Unirea Urziceni şi mi-aş dori să fie o grupare din afara României, pentru că mi-ar fi greu să-l văd îmbrăcat în tricoul altei echipe şi să-l văd împotriva noastră. Nu e vorba de Vaslui. Nu este vorba de Kuban Krasnodar. E o situaţie mai specială acolo cu jucătorii străini, chiar duminică seară am vorbit cu Dan Petrescu şi mi-a explicat despre ce e vorba. Probabil că nu vor mai merge jucători români acolo sau va fi foarte greu", a spus Mihai Stoica în cadrul unei conferinţe de presă.























































