Steaua a umilit pe Dinamo la rugbi
0Derbiul etapei a 14-a a Diviziei Naţionale de rugbi, care a opus echipele Steaua şi Dinamo, a fost câştigat cu scorul de 39-5 (15-5) de formaţia militară. "Am întâlnit o echipă disperată,
Derbiul etapei a 14-a a Diviziei Naţionale de rugbi, care a opus echipele Steaua şi Dinamo, a fost câştigat cu scorul de 39-5 (15-5) de formaţia militară.
"Am întâlnit o echipă disperată, care se află într-o formă foarte slabă. Diferenţa de valoare a fost mare. Puteam câştiga mult mai clar, însă trebuie să ne păstrăm forţele pentru celelalte confruntări", a declarat managerul Stelei, Marian Moţ. Antrenorul dinamovist Mircea Paraschiv a acuzat maniera de arbitraj a lui Cristian Răduţă: "A fost o catastrofă. Nu ne-au lăsat să jucăm deloc. Felicitări pentru victorie. Este victoria























































