Steaua a învins-o pe ACS Poli şi s-a distanţat la cinci puncte în fruntea Ligii I. Remiză între CSU Craiova şi Chiajna

0

Steaua a învins-o cu scorul de 1-0, pe ACS Poli Timişoara, într-un meci din etapa a VIII-a a Ligii I şi s-a distanţat la cinci puncte de următoarele clasate, Dinamo şi Pandurii Tg. Jiu.

Golul a fost marcat de Tănase, în minutul 8, cu un şut în forţă de la 13 metri, după o pasă a lui De Amorim.

ACS Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Scutaru, Bocşan, Novak - Artean - Bărbuţ, Croitoru (Mailat '78), Llorente, Doman (Cârstocea '86) - Pedro Henrique (Popovici '54). Antrenor: Ionuţ Popa.

Steaua Bucureşti: Niţă - Jakolis, Moke, Toşca, Aganovici - Muniru (Bourceanu '48), Achim (Boldrin '48) - Ad. Popa, Fl. Tănase, De Amorim (Ov. Popescu '61) - Golubovici. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Arbitri: Sebastian Colţescu (central) - Daniel Mitruţi, Marius Nicoară (asistenţi) - Florin Marcu (rezervă).

CS Universitatea Craiova a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu formaţia Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a VIII-a a Ligii I. Gazdele au deschis scorul prin Măzărache, în minutul 53, oaspeţii reuşind egalarea prin Constantinescu, în minutul 75.

CS Universitatea Craiova: Calancea - Popov, Kay, Acka, Vătăjelu - Madson - Ivan, Bancu (Gustavo '74), Băluţă (Zlatinski 65) - Măzărache (Rambe '86), Nuno Rocha. Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Bărboianu, Koenders (Tincu '46), Melinte (Serediuc '57), Bucurică - Grădinaru, Buleică, R. Costin, N. Roşu (Constantinescu '73) - Cristescu, Pena. Antrenor: Emil Săndoi.

Arbitri: Horaţiu Feşnic (central) - Valentin Avram, Florin Păunescu (asistenţi) - Marian Balaci (rezervă).