Steaua a castigat Cupa Romaniei la hochei pe gheata

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Steaua Bucureşti a câştigat Cupa României la hochei pe gheaţă, după ce a învins în finală, duminică seara, formaţia SCM Braşov, cu scorul de 5-2 (3-0, 0-2, 2-0), pe patinoarul din

Steaua Bucureşti a câştigat Cupa României la hochei pe gheaţă, după ce a învins în finală, duminică seara, formaţia SCM Braşov, cu scorul de 5-2 (3-0, 0-2, 2-0), pe patinoarul din Gheorgheni.

Pe locul trei s-a clasat HC Csikszereda, care a întrecut echipa locală, Progym, cu scorul de 3-2 (0-0, 2-1, 1-1).

Ultimele două ediţii ale competiţiei fuseseră câştigate de Sport Club Miercurea Ciuc, după alte două trofee adjudecate de Steaua.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite