Şoc în curtea campioanei! Un jucător de la CFR Cluj a fost condamnat la doi ani de închisoare
0
După ce că lucrurile merg prost în campionat pentru CFR Cluj, vestiarul campioanei a fost zguduit de veste proastă.
Mijlocaşul Ioan Hora a fost condamnat la doi ani de închisoare pentru că a condus sub influenţa băuturilor alcoolice. Din fericire, sancţiunea este cu suspendare şi fotbalistul nu va sta după gratii. Incidentul s-a produs în 2010 pe când Hora evolua la Gloria Bistriţa. Înainte de a-şi conduce tatăl la aeroport, fotbalistul a consumat cu acesta în jur de 150 ml de ţuică însă a avut ghinionul de a fi oprit de poliţie. El s-a pus rau cu politia. A refuzat alcool testul insa probele biologice l-au dat de gol: avea concentratie 1 la mie. Pentru ca nu a vrut sa recunoasca din prima faza ca a consumat alcool impreuna cu tatal sau, Hora a mai fost cercetat si intr-un dosar de marturie mincinoasa, pentru incercarea de inducere in eroare a organelor judiciare.























































