Remiză albă la Ceahlăul - Petrolul. Ploieştenii au jucat mai bine de o repriză în inferioritate numerică

0

Meciul dintre Ceahlăul Piatra Neamţ şi Petrolul Ploieşti, disputat duminică, s-a încheiat fără niciun gol înscris (0-0).

Formaţia lui Cosmin Contra nu a găsit „reţeta“ victoriei şi a ratat oportunitatea de a depăşi Astra Girurgiu în Liga I şi de a se clasa pe locul secund. Meciul a fost unul modest, cu puţine faze la poartă, iar Petrolul Ploieşti a jucat în inferioritate numerică din minutul 28 , după eliminarea lui Pablo de Lucas, cauzată de o intrare cu talpa în pieptul lui Marius Onciu.

Ceahlăul se află pe a noua poziţie, cu şapte meciuri câştigate, nouă egaluri şi şase partide pierdute. De cealaltă parte, Petrolul este pe locul trei, la egalitate cu cel secund şi la şapte puncte distanţă de liderul Steaua, având un bilanţ 12 victorii, nouă remize şi o singură înfrângere. Nemţenii vor întâlni etapa viitoare Oţelul Galaţi, în deplasare, iar ploieştenii vor juca împotriva Astrei, pe teren propriu.

Ştiri pe aceeaşi temă:

Gaz Metan - Viitorul: 4-0. Constănţenii au coborât pe primul loc retrogradabil în eşalonul secund

CFR Cluj - Steaua: 0-1. Partida din Ardeal a fost prilej de conflict româno-maghiar

Remiză la Concordia Chiajna - Universitatea Cluj. Echipa lui Ionuţ Chirilă rămâne fără victorie în 2014

FC Botoşani a învins Poli Timişoara pe teren propriu. Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică

Oţelul Galaţi a deschis etapa cu o victorie la FC Braşov. Meciul a fost supranumit drept cel mai spectaculos al anului