Ploaie de Stele: Cupa Campionilor la Old-Boys readuce pe teren nume mari din fotbalul românesc. Avem loturile

0
0
Radu Niculescu (stânga) pe vremea când juca la Galatasaray
Radu Niculescu (stânga) pe vremea când juca la Galatasaray

Vă mai amintiţi de Jean Barbu, Radu Niculescu, Marius Măldărăşanu sau Daniel Iftodi? Veţi avea ocazia să-i revedeţi în cadrul unui eveniment de cinci stele la 20 decembrie.

Sala Sporturilor din Chiajna va găzdui prima ediţie a Cupei Campionilor la Old-Boys, prilej cu care opt echipe şi peste 100 de nume de legendă vor reveni pe teren în faţa spectatorilor.

Formaţiile participante se vor împărţi în două grupe de câte patru echipe, fiecare meci urmând să dureze 12 minute. Toate partidele din cadrul turneului se vor juca la data de 20 decembrie, între orele 14.00 şi 18.30.

Grupa A: Steaua, Rapid, FC Argeş, Selecţionata Jurnaliştilor

Grupa B: Dinamo, Progresul, Petrolul, Concordia Chiajna

Loturile confirmate până acum 

Steaua: Martin TUDOR, Sorin GHIONEA, Petre MARIN, Rică NEAGA, Victoraş IACOB, George OGĂRARU, Mirel RĂDOI, Nicolae DICĂ, Sorin PARASCHIV, Valentin BADEA, Iulian MIU, Nana FALEMI.

Antrenor: Dumitru DUMITRIU

Rapid: Daniel PANCU, Adrian IENCSI, Ştefan NANU, Marius MĂLDĂRĂŞANU, Valentin NEGRU, Ionuţ VOICU, Constantin SCHUMACHER, Mihai IOSIF, Daniel SAVA, Cristian DULCA, Florentin RĂDULESCU, Radu SARDESCU, Arman KARAMIAN, Valentin BĂDOI.

Antrenor: Marian RADA

FC Argeş: Bogdan VINTILĂ, Dănuţ COMAN, Vasile POPA, Valentin NĂSTASE, Iulian CRIVAC, Cornel CRISTESCU, Paul CIOBANU, Alin CHIŢA, Marius RADU, Cristian BRATU, Sică BÂRDEŞ, Jean BARBU, Cristi NEGRU.

Antrenor: Silviu DUMITRESCU

Selecţionata Jurnaliştilor: Iulian ANGHEL, Augustin ROMAN, Vincenţiu MIHAIU, Liviu HAGIEŞTEANU, Mihnea TOTAN, Mihai TOMA, Vlad ENĂCHESCU, Cătălin CÂRNU, Radu MAXIM, Cătălin OPRIŞAN, Cristi VLAD, Adi DOBRE, Florin GONGU.

Dinamo: Ionuţ LUPESCU, Ioan ANDONE, Florin PRUNEA, Bogdan STELEA, Dumitru MORARU, Adrian MUTU, Dorin MATEUŢ, Liviu CIOBOTARIU, Ionel AUGUSTIN, Marin DRAGNEA, Costel ORAC, Daniel IFTODI, Florin BRATU, Marius NICULAE, Giani KIRIŢĂ, Adrian MIHALCEA, Cătălin MUNTEANU, Ionel DĂNCIULESCU, Ionuţ BADEA, Florentin PETRE, Daniel FLOREA, Marian IVAN, Tudorel CRISTEA, Adrian IORDACHE.

Antrenori: Florin CHERAN şi Nicuşor VLAD

Progresul: Cristian MUNTEANU, Paul ŞTEFĂNESCU, Gigel COMAN, Cătălin LIŢĂ, Gabriel POPESCU, Marian SAVA, Radu NICULESCU, Ciprian MOZACU, Boris KECA, Stelian CARABAŞ, Ovidiu BURCĂ, Erik LINCAR, Adrian MATEI.

Antrenor: Mihai STOICHIŢĂ

Petrolul: Ion CATANĂ, Cătălin GRIGORE, Daniel CHIRIŢĂ, Valeriu RĂCHITĂ, Ciprian PURA, Marian GRAMA, Marcel ABĂLUŢĂ, Cristian VLAD, Bogdan ZAHIU, Nicolae CONSTANTIN, Laurenţiu COSTACHE.

Antrenor: Octavian GRIGORE

Concordia Chiajna: Marin DUNĂ, Emil URSU, George RADU, Florin MINCIU, Marian RASDAN, Dănuţ COJOCARU, Gheorghe MINCIU, Costin CURT, Constantin DUMITRU.

Antrenor: Liţă DUMITRU

Programul turneului

Grupa A

Ora 14.00 – Steaua - Rapid

Ora 14.28 – FC Argeş - Selecţionata Jurnaliştilor

Ora 14.56 – Steaua - FC Argeş

Ora 15.24 – Rapid - Selecţionata Jurnaliştilor

Ora 15.52 – Steaua - Selecţionata Jurnaliştilor

Ora 16.20 – FC Argeş - Rapid

Grupa B

Ora 14.14 – Dinamo - Progresul

Ora 14.42 – Petrolul - Concordia Chiajna

Ora 15.10 – Dinamo - Petrolul

Ora 15.38 – Progresul v- Concordia Chiajna

Ora 16.06 – Dinamo - Concordia Chiajna

Ora 16.34 – Progresul - Petrolul Ploieşti

Ora 17.00 – Finala pentru locurile 7-8: 4A - 4B

Ora 17.12 – Finala pentru locurile 5-6: 3A - 3B

Ora 17.24 – Semifinala 1: 2A - 1B

Ora 17.38 – Semifinala 2: 1A - 2B

Ora 17.52 – Finala pentru locurile 3-4

Ora 18.10 – Finala mare

Ora 18.30 – Festivitatea de premiere

Mai multe - Sport

Ultimele știri

adevarul de weekend jpeg anunt adevarul jpeg

Cele mai citite