Otilia Badescu: "Regret ca am ratat medalia olimpica"
0Campioana europeana la tenis de masa, Otilia Badescu, a declarat, miercuri, la intoarcerea in tara de la Atena, ca regreta ca nu a reusit sa obtina o medalie olimpica, avand in vedere faptul ca
Campioana europeana la tenis de masa, Otilia Badescu, a declarat, miercuri, la intoarcerea in tara de la Atena, ca regreta ca nu a reusit sa obtina o medalie olimpica, avand in vedere faptul ca aceasta a fost ultima sa participare la JO. "Din punct de vedere al rezultatului, sunt dezamagita si il consider un fiasco. Am plecat cu mari sperante catre o medalie, dar am pierdut in turul al doilea", a spus Badescu. Otilia Badescu considera ca in meciul contra Marinei Kravchenko, din Israel, pierdut cu 4-2, a comis o serie de greseli tehnice. Badescu a precizat ca nu se va retrage din activitate dupa JO. Alaturi de Otilia Badescu, au revenit in tara si ceilalti membri ai lotului de tenis de masa, Adrian Crisan, Mihaela Steff, Adriana Zamfir, precum si pugilistul Viorel Simion.























































