Olaru si Niculescu, eliminate in turul doi la Wimbledon
0Jucatoarea de tenis Raluca Olaru, cap de serie numarul 8, a fost eliminata, ieri, in turul doi al probei de simplu junioare de la Wimbledon, al treilea turneu de Grand Slam al anului, a anuntat
Jucatoarea de tenis Raluca Olaru, cap de serie numarul 8, a fost eliminata, ieri, in turul doi al probei de simplu junioare de la Wimbledon, al treilea turneu de Grand Slam al anului, a anuntat site-ul oficial al competitiei. Finalista, anul acesta, la Roland Garros, Olaru a fost invinsa, cu scorul de 6-2, 6-2, de Polona Rebersak (Slovenia). Jucatoarea Monica Niculescu, cap de serie numarul 14, a fost invinsa, cu scorul de 6-0, 7-5, de Agnieszka Radwanska (Polonia). In proba de simplu a junioarelor, Romania mai este reprezentata de Madalina Gojnea si Mihaela Buzarnescu.























































