Messi, speriat de un fan la bustul gol intrat pe teren. Ce i-a cerut suporterul

0

Argentina a câștigat un amical cu Jamaica, scor 3-0, într-un meci în care vedeta sub-americană a marcat de două ori. După primul gol marcat de superstarul argentinian, al 90-lea înscris în tricoul Argeninei, un fan a intrat pe teren la bustul gol, cu un marker, cerând un autograf pe piele.

Messi, asaltat cu rugăminți de un fan intrat pe teren. Foto Profimedia

Speriat la început, Messi i-a îndeplinit dorința fanului, înainte ca acesta să fie interceptat și escortat în afara terenului de forțele de ordine.

Messi a început meciul ca rezervă, fiind introdus pe teren în minutul 55. El a a reușit să marcheze de două ori în amicalul cu Jamaica. Mai întâi, a șutat de la 17 metri la colțul lung, pe jos, fără șanse pentru portarul advers ('86). Apoi, 3 minute mai târziu, Messi a transformat o lovitură liberă, bătută pe jos.

A fost succesul cu numărul 100 pentru Messi în tricoul echipei naționale a Argentinei.