Meci de infarct la Braşov! Oţelul a condus cu 2-1, dar gazdele au întors scorul încă din prima repriză. Antrenorul şi portarul gălăţenilor au ajuns la spital

0
Cristi Brăneţ a ajuns la spital

FC Braşov a câştigat cu 3-2 partida cu Oţelul Galaţi, revenind de la 1-2. Oaspeţii nu au avut antrenor pe bancă, întrucât Grigoraş a fost internat în dimineaţa meciului.

Oţelul a început meciul fără Petre Grigoraş pe bancă, antrenorul fiind internat din cauza unor probleme medicale. CITEŞTE AICI MAI MULTE DESPRE PROBLEMELE LUI GRIGORAŞ.

Chiar şi-aşa, gălăţenii au condus încă din minutul doi, prin golul marcat de Sârghi. Buga a egalat pentru FC Braşov în minutul 10, după care Filip a readus-o pe Oţelul în avantaj, în minutul 16.

În minutul 30, portarul Oţelului, Brăneţ a fost lovit la tâmplă, involuntar, de Georgian Păun, iar ambulanţa a intrat pe teren pentru a-i acorda îngrijiri fotbalistului ce părea că este inconştient. Goalkeperul gălăţenilor a ajuns la spital pentru analize amănunţite.

Intrat în poartă, Grahovac a primit două goluri în ultimele minute ale reprizei, de la Machado (41) şi Păun (45).