Marinof: "Obiectivul Farului este câżtigarea Cupei României"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Antrenorul interimar Lucian Marinof a declarat, ieri, la reunirea echipei Farul, că obiectivul formaţiei sale în anul 2006 este câştigarea Cupei României. "La începutul fiecărui an trebuie

Antrenorul interimar Lucian Marinof a declarat, ieri, la reunirea echipei Farul, că obiectivul formaţiei sale în anul 2006 este câştigarea Cupei României. "La începutul fiecărui an trebuie să-ţi fixezi un obiectiv nu numai în fotbal, ci şi în viaţă. Iar obiectivul nostru este în acest an câştigarea Cupei României. Toţi jucătorii au fost de acord cu el. Este o şansă pentru ei. Am simţit că vor să câştige trofeul şi să-şi ia revanşa după finala pierdută anul trecut cu Dinamo. Dar totul depinde de ei şi de această perioadă de pregătire", a explicat Marinof. În perioada 9 -22 ianuarie, fotbaliştii echipei Farul vor rămâne la Constanţa pentru readaptarea la efort. În perioada 23 ianuarie - 3 februarie, constănţenii vor efectua un cantonament în localitatea Nisipurile de Aur din Bulgaria şi vor participa, în perioada 8-20 februarie, la un turneu de pregătire în Cipru, unde vor susţine şase jocuri amicale.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite