Lupescu: "FCM Bacau nu trece printr-o perioada de criza"
0Antrenorul formatiei FCM Bacau, Ionut Lupescu, a declarat ca echipa sa nu trece printr-o perioada de criza, desi a avut rezultate slabe in ultimele partide. "Nu se poate vorbi despre o criza la Bacau.
Antrenorul formatiei FCM Bacau, Ionut Lupescu, a declarat ca echipa sa nu trece printr-o perioada de criza, desi a avut rezultate slabe in ultimele partide. "Nu se poate vorbi despre o criza la Bacau. Am avut o saptamana cu meciuri foarte grele. Am jucat cu Rapid si Dinamo. Nu am putut sa ne concentram prea bine si am ratat foarte mult", a spus Lupescu, care a adaugat ca se bucura pentru faptul ca antrenorii din Divizia A il apreciaza. Tehnicianul bacauan a afirmat ca formatia pe care o pregateste nu isi poate permite sa piarda puncte in meciul cu Poli AEK Timisoara, care se va disputa duminica, de la ora 17,00, in etapa a XXIII-a a Diviziei A. "Jucam pe teren propriu si trebuie sa fim concentrati si agresivi pentru a castiga cele trei puncte. Partida cu Poli AEK Timisoara este una deosebit de grea. Ce i s-a intamplat lui Poli acasa cu Steaua a fost un accident. Cateodata e mai bine sa ai un accident si sa-ti revii repede decat sa ai mai multe esecuri consecutive. Situatia in care ne aflam nu este una placuta, locul 14 in clasament, cu minus 10 la adevar", a spus Lupescu.























































