Liga a doua: Rapidul egalează la Brăila în prelungiri! Giuleştenii au dat gol cu doi oameni mai puţini pe teren

0

În primul meci al etapei intermediare din Liga a doua, Dacia Unirea Brăila şi Rapid au încheiat la egalitate, scor 1-1.

Dacia Unirea Brăila şi Rapid au încheiat la egalitate, scor 1-1, în primul meci din etapa a 20-a a ligii secunde. Primul gol al meciului a fost marcat din locitură de pedeapsă de Costel Roşu, în minutul 36 .Rapid a egalat în minutul 91 prin Vlad Morar, într-un moment în care avea doi jucători mai puţini pe teren! Trandu a fost eliminat în minutul 80, Martin a fost trimis la cabine în minutul 90.

Terenul de la Brăila a fost unul impracticabil, inundat de apă şi pe care era imposibil să controlezi mingea.

În urma acestui rezultat, clasamentul Seriei I arată astfel: Rapid 43 de puncte (19 meciuri), 2. Dunărea Călăraşi 39 de puncte (19 meciuri), 3. Dacia Brăila 38 de puncte (20 de meciuri),

Alte rezultate:

Seria I: Pojorâta - Ceahlăul 3-3, Buzău - Clinceni 0-2, Oţelul - Berceni 0-2, Rapid Suceava - Farul 2-2, Bacău - Baloteşti 1-1.

Seria a II-a: Gaz Metan - FC Braşov 2-1, Chindia - Metalul Reşiţa 7-0, Târlungeni - Baia Mare 0-0, U Cluj - Râmnicu Vâlcea 1-1.  Clasament: 1. Chindia 41, 2. Gaz Metan 40, 3. Baia Mare 39