Irina Begu a făcut scandal monstru la Istanbul: „Nu mai joc! Stau aici 10 ore“

0

Irina Begu s-a calificat în semifinalele turneului de la Istanbul, după ce a trecut de croata Donna Vekici, după un meci în trei seturi.

Condusă cu 1-0 la seturi de Vekic, Irina Begu a avut o ieşire incredibilă după ce şi-a pierdut serviciul la scorul de 5-5.

Enervată de decizia arbitrului de scaun, Begu nu s-a mai putut stăpâni: ”Du-te măcar să vezi că nu există niciun spaţiu. Mingea e bună. Stau aici 10 ore, nu mă mai mişc, nu mai joc, dacă nu vine supervizorul”, a ţipat Begu.

Nici după ce supervizorul meciului a venit sportiva noastră nu s-a calmat. ”Nu trebuie să-mi daţi punctul, doar mergeţi să vedeţi că nu e niciun spaţiu şi mingea e bună. Nici nu trebuie să-mi spuneţi, doar mergeţi ca să vedeţi cât de slab e arbitrul”, a încheiat Begu.

Begu a câştigat setul secund în tie-break, iar apoi şi-a spulberat adversara în setul decisiv, scor 6-1.Body