Dan Dungaciu, la „Interviurile Adevărul”, de la ora 13.00

Ion Ţiriac dă şah statului român! E gata să pună 50 de milioane de euro pe masă pentru a muta o facultate din grajd

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Ion Ţiriac este considerat cel mai bogat român şi din această postură îşi permite să facă donaţii financiare generoase.

Ţiriac vrea acum să doneze o sumă uriaşă pentru modernizarea Facultăţii de Educaţie Fizică şi Sport, condiţionând însă ca statul să investească aceeaşi sumă. 

"Domnule vicepremier (n.r. Vasile Dîncu), eu mâine dimineaţă pun 50 de milioane de euro pe masă, daţi şi dumneavoastră 50 de milioane să începem ceea ce înseamnă marketing sportiv, să facem facultatea aia să nu mai continue în grajd.E facultatea mea de cultură fizica şi sport, ea m-a ajutat mult, iar acum funcţionează în nişte grajduri şi nu putem să avansăm deloc. Nu o duc nici la Monte Carlo, nicăieri, o las aici pentru viitorii sportivi", a spus Ţiriac, conform Agerpres.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite