Ion Crăciunescu a arbitrat de două ori Napoli cu Maradona în echipă
0Fostul mare arbitru internaţional Ion Crăciunescu a avut prilejul să fie delegat la două meciuri ale echipei Napoli, în care juca şi argentinianul Diego Maradona.
Crăciunescu şi-a amintit acele partide. "Prima dată am arbitrat Napoli la Real Madrid, într-un meci cu porţile închise, în 1986. Eu am fost la acea partidă unul dintre asistenţii lui Ioan Igna, celălalt asistent fiind Mircea Neşu. A doua oară, în 1989, am arbitrat la centru un meci de-al echipei Napoli. De atunci am amintire o minge cu semnătura lui Maradona", a declarat pentru "Adevărul" Crăciunescu.























































