Încă o înfrângere la scor pentru Viitorul lui Hagi în meciurile contra Stelei

0
Gheorghe Hagi

Steaua a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Viitorul, într-un meci din etapa a VIII-a a play-off-ului Ligii I, în care gruparea lui Hagi a evoluat în inferioritate din minutul 51.

Golurile au fosta marcate de Varela '2, Chipciu '28 şi Tade '67. Din minutul 51, FC Viitorul a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Rusu.

Steaua: Niţă - Enache, Tamaş, Varela, Toşca - Kharja (Carp '71), Filip - Popa, Hamroun (Popadiuc '79), Chipciu (Tade '34) - Gebhart. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Viitorul: Buzbuchi - Benzar, Hodorogea, Boli, Ganea -  Marin, I. Filip, De Lucas (Casap '46) - Chiţu (Rusu '46), I. Hagi (Coman '58), Fl. Tănase. Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaş roşu: Rusu '51

Meciul a fost arbitrat de Cătălin Popa, ajutat de asistenţii Vladimir Urzică şi Daniel Mitruţi, iar Marian Barbu a fost rezervă. Observatorii întâlnirii de pe Arena Naţională au fost Nicolae Marodin şi Mircea Călin.