Horia Tecău s-a calificat în optimile de finală ale probei de dublu, la Toronto
0Perechea formată din Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer (România/Olanda) s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Toronto (Canada).
Citeşte pe adevarul.ro toate ştirile despre tenis
Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer s-au impus, în runda inaugurală, în faţa cuplului Feliciano Lopez/Jürgen Melzer (Spania/Austria), cu scorul de 6-4, 6-4, după un meci care a durat o oră şi şase minute.
În următoarea fază a competiţiei, românul şi perechea sa se vor duela cu Michael Llodra/Nicolas Mahut (Franţa), aceştia din urmă fiind direct acceptaţi în optimile de finală.
Pentru victoria de la Toronto, Tecău şi Rojer vor primi un cec în valoare de 12.080 de dolari, turneul fiind dotat cu premii de 3.766.270 de dolari.
Ştiri pe aceeaşi temă:
Simona Halep va fi pe locul doi WTA! Românca e la un pas de o nouă performanţă
Simona Halep, superioară Serenei Williams şi Mariei Şarapova în acest an