Gloria II vinde locul obtinut in Divizia B
0Vicepresedintele Gloriei Bistrita, Ioan Horoba, a declarat, marti, ca intentioneaza sa vandul locul din D.B al echipei a doua a clubului, deoarece gruparea ardeleana nu dispune de fondurile necesare
Vicepresedintele Gloriei Bistrita, Ioan Horoba, a declarat, marti, ca intentioneaza sa vandul locul din D.B al echipei a doua a clubului, deoarece gruparea ardeleana nu dispune de fondurile necesare pentru a sustine formatii in primele doua esaloane. "Vrem sa facem o comasare cu cineva care are echipa in C, astfel incat Gloria II sa ramana in aceasta divizie, iar in schimb sa cedam locul nostru in B", a afirmat Ioan Horoba. Gloria Bistrita II a promovat in Divizia B de pe primul loc al clasamentului Seriei a noua a Diviziei C. Potrivit unor surse din cadrul gruparii bistritene, exista cel putin trei cluburi din tara interesate sa achizitioneze locul din Divizia B al Gloriei II, printre care o echipa din Resita si Ariesul Turda.






















































