FOTO Susţinere minunată pentru Simona Halep la mii de kilometri de ţară. Fanii români au făcut spectacol în tribune la Melbourne

0

Simona Halep s-a calificat fără probleme în sferturile de finală ale turneului de Grand Slam de la Melbourne, după ce a trecut la pas de Naomi Osaka, scor 6-3, 6-2.

Simona a evoluat din nou pe arena Margaret Court, unde jucase şi meciul din turul secund, contra lui Eugenie Bouchard, şi a avut parte de o susţinere impresionată.

Câteva zeci de români, înarmaţi cu steaguri şi alte însemne tricolore, au încurajat-o pe Halep, formând o adevărată galerie în momentele de pauză din gameuri.

Extrem de inventivi, suporterii Simonei, marea lor majoritate stabiliţi la Antipozi de ani buni, n-au uitat nici de frământările din ţară şi au avut mesaje de susţinere care au conţinut #rezist.

A depăşit un prag important! Câţi bani a câştigat Simona Halep din tenis

Adevărul la Australian Open 2018 - Proiect susţinut de Aqua Carpatica

Prima reacţie a Simonei Halep după victoria cu Osaka: Nu mă aşteptam să ajung aşa departe! Accidentarea e acolo, o simt!