FOTBAL: Ziganda, înlocuitorul lui Esteban Vigo la nou-promovata Xerez

Jose Angel Ziganda a fost numit în funcţia de antrenor al echipei spaniole de fotbal Xerez, care a promovat în Primera Division, pentru prima oară în istoria sa, sub comanda lui Esteban Vigo, informează presa iberică.
Jose Angel Ziganda a fost numit în funcţia de antrenor al echipei spaniole de fotbal Xerez, care a promovat în Primera Division, pentru prima oară în istoria sa, sub comanda lui Esteban Vigo, informează presa iberică, citată de Agerpres.
Fostul atacant 'Cuco' Ziganda, în vârstă de 42 ani, era în şomaj din octombrie 2008, după despărţirea de formaţia Osasuna.
Esteban Vigo, 54 ani, care a antrenat echipa Dinamo Bucureşti perioada ianuarie-februarie 2006, a decis să plece de la Xerez la finalul sezonului, nereuşind să ajungă la un acord cu oficialii acestei grupări în privinţa noului contract. El a acceptat oferta formaţiei de divizie secundă Hercules Alicante, pe care o va pregăti în sezonul viitor.





















































