FOTBAL: Popescu speră ca Răzvan să fie mai bun ca "Il Luce"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Fostul internaţional român Gică Popescu a declarat, miercuri, după numirea lui Răzvan Lucescu în funcţia de selecţioner al naţionalei României, că speră ca acesta să aibă rezultate bune şi chiar să îl depăşească pe Mircea Lucescu.

"Sper să aibă parte de rezultate şi să îl depăşească pe tatăl său. Important pentru el este să facă rezultate, nu să fi jucat la naţională, pentru că victoriile sunt mai importante. Acum avem selecţioner, nu mai contează dacă a fost sau nu o listă, antrenorul este Răzvan Lucescu şi sperăm ca sub conducerea lui naţionala să devină o forţă. Nu contează dacă Răzvan Luceascu poate să ducă România la EURO 2012, el trebuie să o facă pentru că ăsta este obiectivul lui", a afirmat Gică Popescu.

Fostul internaţional a vorbit şi despre cum se va comporta Răzvan Lucescu în faţa jucătorilor de la naţională: "Vestiarul echipei naţionale are în componenţa sa jucători importanţi, Răzvan a avut tot timpul o relaţie bună cu jucătorii, e în primul rând prietenul lor. Răzvan este foarte diplomat şi sigur că se va descurca".

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite