FOTBAL: Lăzărescu: "Borcea a rămas fără butoane"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
FOTBAL: Lăzărescu: "Borcea a rămas fără butoane"
FOTBAL: Lăzărescu: "Borcea a rămas fără butoane"

Fostul vicepreşedinte al Comisiei Centrale a Arbitrilor, Dan Lăzărescu, îl consideră pe şeful lui Dinamo principalul vinovat al deciziei de a se aduce arbitrii străini la meciurile din Liga I.

"Când am venit la CCA, FRF şi LPF ne-au promis susţinere. Dar au fost presiuni mari încă de la începutul campionatului. Au vrut să ne arate pisica, Borcea a fost nemulţumit pentru că s-au înfundat butoanele, el este promotorul ideii cu arbitrii străini. Borcea mi-a cerut să rămân în locul domnului Huzu, dar am refuzat. Cei de la Steaua au dat un mail la CCA prin care au cerut la meciul cu Dinamo un arbitru din primii cinci ai Europei. Am 80 de mesaje de la arbitrii care îmi cer să nu-i las. Arbitrii tineri promovaţi de noi vor avea probleme în noua situaţie", a declarat Dan Lăzărescu la sport.ro

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite