FOTBAL: Gloria Bistrita a bătut Unirea Târlungeni
0
Gloria Bistriţa a câştigat, joi, scor 4-0, partida cu formaţia de ligă a treia, Unirea Târlungeni, prima din cadrul stagiului de pregătire pe care îl efectuează la Poiana Braşov, informează site-ul oficial al ardelenilor
Golurile echipei lui Sandu Tăbârcă au fost reuşite de Adrian Crăciun (40), Andrei Enescu (65 şi 70) şi Sergiu Pârvu (89).
Alb-albaştrii au evoluat în următoarea componenţă: Albuţ (Botoşer 30, Ţurcaş 60) - Mândrean, L. Balint (A. Rus 46), Iodi, Nicola (Turcu 68) - Mandea (M. Roman 46), Pelecaci (Coroian 46), Enescu, Ioviţă (Cornea 46) - Târnăvean, Crăciun (Pârvu 60).
Pentru acest joc, tehnicianul Gloriei i-a avut la dispoziţie şi pe fundaşii Valentin Ioviţă, ultima oară la Oţelul Galaţi, şi Laszlo Balint, ex-Unirea Urziceni. Ambii sunt liberi de contract, iar dacă vor corespunde cerinţelor, ar putea fi legitimaţi.
De asemenea, au mai fost folosiţi Sorin Iodi, transferat de la FC Baia Mare, Cornel Cornea, ex-OFI Creta, şi Florin Pelecaci, venit de la Diosgyor.
Următoarea partidă de verificare a bistriţenilor va avea loc vineri, de la ora 17:30, în comapania Politehnicii Iaşi, pe stadionul Forex din Braşov.























































