FOTBAL: Bonetti: "Puteam câştiga mai clar în Austria"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
FOTBAL: Bonetti: "Puteam câştiga mai clar în Austria"
FOTBAL: Bonetti: "Puteam câştiga mai clar în Austria"

Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti consideră că elevii săi puteau câştiga cu un scor mai mare partida cu Strum Graz (1-0), din cadrul Grupei F a competiţiei Europa League, pe parcursul căreia dinamoviştii au mai avut trei goluri anulate.

'Am făcut un joc bun şi puteam câştiga la un scor mai mare. Sunt fericit că jucătorii mei au respectat ceea ce am făcut la antrenamente şi îmi doresc această mentalitate şi la partidele următoare. Mă îngrijorează puţin că ratăm cam mult, iar acest lucru se poate întoarce împotriva noastră', a spus Bonetti la finalul meciului de la Graz.

Tehnicianul italian a dezvăluit, totodată, şi unul dintre secretele jocului bun prestat anul acesta de dinamovişti în cupele europene: 'Ne pregătim foarte bine atacanţii ca să se apere şi fundaşii să atace'

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite