Dinamovistii cred ca au deja Supercupa Romaniei in vitrina cu trofee

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Jucatorii echipei Dinamo, care au efectuat, ieri, vizita medicala la INMS, considera normal faptul ca "alb-rosii" sa fie favoriti la casele de pariuri, pentru castigarea Supercupei Romaniei, in dauna

Jucatorii echipei Dinamo, care au efectuat, ieri, vizita medicala la INMS, considera normal faptul ca "alb-rosii" sa fie favoriti la casele de pariuri, pentru castigarea Supercupei Romaniei, in dauna formatiei Steaua, deoarece au lotul cel mai valoros. La randul sau, mijlocasul Florentin Petre a afirmat: "Suntem favoriti. E normal, poate, pentru ca lumea ne-a vazut intr-o crestere de forma. Dupa pregatirea pe care am avut-o si tinand cont de adversarii pe care i-am intalnit in Franta, e normal sa gandeasca astfel", a comentat Petre. Campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, si castigatoarea Cupei, Dinamo Bucuresti, se vor intalni pentru a doua oara in istoria Supercupei, dupa victoria cu 2-1 a stelistilor in 2001. Supercupa Romaniei se va disputa, duminica, de la ora 21, pe stadionul Cotroceni, si se va transmite in direct de catre TVR 1.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite