Dinamovistii cred ca au deja Supercupa Romaniei in vitrina cu trofee
0Jucatorii echipei Dinamo, care au efectuat, ieri, vizita medicala la INMS, considera normal faptul ca "alb-rosii" sa fie favoriti la casele de pariuri, pentru castigarea Supercupei Romaniei, in dauna
Jucatorii echipei Dinamo, care au efectuat, ieri, vizita medicala la INMS, considera normal faptul ca "alb-rosii" sa fie favoriti la casele de pariuri, pentru castigarea Supercupei Romaniei, in dauna formatiei Steaua, deoarece au lotul cel mai valoros. La randul sau, mijlocasul Florentin Petre a afirmat: "Suntem favoriti. E normal, poate, pentru ca lumea ne-a vazut intr-o crestere de forma. Dupa pregatirea pe care am avut-o si tinand cont de adversarii pe care i-am intalnit in Franta, e normal sa gandeasca astfel", a comentat Petre. Campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, si castigatoarea Cupei, Dinamo Bucuresti, se vor intalni pentru a doua oara in istoria Supercupei, dupa victoria cu 2-1 a stelistilor in 2001. Supercupa Romaniei se va disputa, duminica, de la ora 21, pe stadionul Cotroceni, si se va transmite in direct de catre TVR 1.























































