Daniel Stanciu: "Ne-a fost mai uşor cu Steaua decât ne e în liga secundă! Am jucat tiki-taka!"
0
Team-managerul Timişoarei, Daniel Stanciu, a ironizat Steaua, fiind de părere că echipa sa poate juca finala Cupei României.
"Nu vreau să jignesc Steaua, dar ne-a fost mai uşor azi decât în Liga B. Acolo se joacă alt fotbal. Mi-a fost frică de Cristi Balaj, dar a arbitrat foarte bine. Avem şanse să jucăm finala, s-o câştigăm, ar fi o palmă morală pentru cei care ne-au trimis aici. Sperăm să revenim în Liga 1, dacă ne vor lăsa. Am bătut 2-0, am făcut tiki-taka.
Am arătat un fotbal mult peste Liga 1. Victoria asta e ceva extraordinar. Ne-au plecat 14 jucători, ne-au rămas Goga, Curtean, Scutaru. Băieţi extraordinari, dar care trec prin probleme, e greu să te gândeşti la Liga Campionilor şi apoi să ajungi să joci cu Luceafărul Oradea", a spus Daniel Stanciu la DigiSport Special






















































