CSU Craiova a câştigat meciul cu FC Botoşani şi a egalat-o pe Steaua la puncte

0

Formaţia CS Universitatea Craiova a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Botoşani, în etapa a X-a a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Băluţă, în minutul 43. Cucinci minute înainte, Bordeianu, de la oaspeţi, văzuse cartonaşul roşu.

CS Universitatea Craiova: Calancea - Briceag, Popov (80 Surugiu), Acka (55 Kelic), Vătăjelu - Băluţă, Zlatinski, Nuno Rocha - Gustavo, Măzărache (67 Bancu), Ivan. Antrenor: Gheorghe Mulţescu

FC Botoşani: Iliev - Paţache, Burcă, Miron, Muşat - Barbosa (46 M. Roman), Vaşvari, Bordeianu - Golofca, Astafei (55 Elek), Fulop (76 Hergheligiu). Antrenor: Leo Grozavu

CSU Craiova are 20 de puncte în clasament, la fel ca şi liderul Steaua, dar cu un meci mai mult disputat în dreptul oltenilor.

"Am făcut o partidă slabă, dar nici Craiova nu m-a impresionat", a spus Leo Grozavu.